Létání

Plachtařská škola

S výcvikem na větroních v našem aeroklubu může začít zájemce v roce, kdy dosáhne 14 let a který získá zdravotní způsobilost od leteckého lékaře. Výcvik začíná v zimních měsících výukou letecké teorie a praktické létání zahajujeme v polovině dubna po dokončeném školení teorie formou zkušebních testů a získání průkazu radiotelefonisty.

Obrázek L23

O výcvik se stará osm našich instruktorů, kteří učí létat o víkendech, a podle dohody se zájemcem o létání i ve všední dny.

Praktický výcvik se létá podle schválené osnovy, která stanoví minimální počet hodin a startů potřebných k státním zkouškám k získání pilotního průkazu.

Výcvik se létá se způsobem startu na navijáku nebo za vlečným letounem a na typu dvoumístného větroně ASK - 13. Doba výcviku je 1 - 2 roky podle docházky na výcvik a podle přízně počasí. Na závěr výcviku je stanovena státní zkouška teoretická (dle osnovy Os 15 ) a  praktická , po jejichž úspěšném absolvování získáte průkaz "Pilot kluzáků", který platí téměř ve všech státech Evropy.


Průběh výcviku:


Finanční výdaje

Výcvik provádíme pouze pro vlastní členy, ne komerčně, to znamená, že se piloti ve výcviku podílí na zajištění vlastního provozu. A na základě toho jsou stanoveny ceny za výcvik.

Platby za odlétané hodiny se platí v průběhu výcviku, ostatní platby před jeho zahájením.

Členský příspěvek létajícího člena aeroklubu

Cena za teoretickou výuku

Cena za praktický výcvik je rozdělena do dvou sazeb

Informativní ceny, které nestanovuje aeroklub