Okružní lety a lety pilotem na zkoušku

Náš aeroklub nabízí okružní lety nad atraktivním okolím letiště. Let lze uskutečnit během celého roku v závislosti na počasí. Trasu letu si můžete zvolit dle vlastního přání (s ohledem na zakázané vzdušné prostory). Mezi nejzajímavější lokality patří Český Ráj (Trosky, Sychrov, Kost, Valdštejn, Hrubá Skála, Branžež, Malá Skála, Kozákov, Suché Skály, Frýdštejn), Ještěd, Jizerské hory a Krkonoše, Máchovo jezero (Bezděz, Ralsko).

Z letadla lze fotografovat nebo filmovat a získat tak vzpomínku na svůj let. Přátelům lze potom prezentovat, co jste z ptačí perspektivy viděli. Okružní let může být vhodný dárek. K narozeninám, za vysvědčení (létat mohou i děti) nebo jako svatební dar – dobrý start do společného života. V případě vašeho zájmu o tento netradiční dárek vám rádi zhotovíme dárkový certifikát.

Máte-li zájem o fotografii svého domu, podniku nebo jakéhokoliv jiného místa z letadla, můžeme zajistit služby profesionálního fotografa.

Naši zkušení piloti Vás svezou v oblíbeném čtyřmístném letadle Cessna 172. Trasa a délka okružního letu je dle Vašeho přání, například:

 • 20 minut:
  1) Sychrov - Rohozec - Valdštejn - Hrubá Skála - Trosky - Malá Skála - Frýdštejn
  2) Ještěd - Liberec - Jablonec - Černá Studnice - Javorník
 • 30 minut:
  3) Sychrov - Rohozec - Valdštejn - Hrubá Skála - Trosky - Malá Skála - Frýdštejn - Kost
  4) Ještěd - Liberec - Černá Nisa - Josefodolská přehrada - Souš - Černá Studnice
 • 40 minut:
  5) Kombinace tras 1+2
  6) Černá Studnice - Harrachov - Rokytnice/Vysoké nad Jizerou - Ještěd - Liberec - Hejnice
 • 60 minut:
  7) Kombinace tras 3+4
  8) Bezděz - Máchovo jezero - Ralsko - Ještěd - Liberec - Jablonec - Javorník
Lze samozřejmě zvolit i jiné varianty, vše je na domluvě. Prosím berte v potaz, že pro let je nutné vhodné počasí v oblasti (bez deště, nízké oblačnosti či silného větru).

Pro zájemce o létání na větroních máme k dispozici dvoumístné ASK 13 a G103 Twin Astir. Komu se létání zalíbí, má možnost výcviku v naši plachtařské nebo motorové škole a získat tak pilotní průkaz.

Pilotem na zkoušku

Pokud přemýšlíte o absolvování pilotního výcviku, či by Vás jen zajímalo, jaké je řízení letadla, nabízíme možnost stát se pilotem na zkoušku. Před letem absolvujete pozemní přípravu s instruktorem v délce 30-60 minut, která obsahuje seznámení se s letadlem během předletové prohlídky, zhodnocení meterologické situace, radiová komunikace s dispečerem a způsobem řízení letadla. Během letu si vyzkoušíte, zda máte talent a cit pro řízení letadla.


Dárkové šeky lze zakoupit v předprodeji přímo v kanceláři na letišti nebo zaslat poštou. Zejména v zimních měsících je nutno se předem telefonicky (604 257 553) nebo emailem domluvit (info@hodkovice.info).

Aktuální ceník letů najdete zde.

Obrázek certifikátu platného do roku 2019 Obrázek certifikátu platného od roku 2018 Obrázek Dárkoveho šeku